MFP200BRE52-604R
DigiKey Part Number
MFP200BRE52-604R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP200BRE52-604R
Description
RES 604 OHM 0.1% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
604 Ohms ±0.1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)