MFP1WSCRD52-26K7
DigiKey Part Number
MFP1WSCRD52-26K7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP1WSCRD52-26K7
Description
RES 26.7K OHM 0.25% 1W AXIAL
Detailed Description
26.7 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)