MFP1WSCBD52-149K
DigiKey Part Number
MFP1WSCBD52-149K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP1WSCBD52-149K
Description
RES 149K OHM 0.25% 1W AXIAL
Detailed Description
149 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)