MFP1WSBRD52-10K5
DigiKey Part Number
MFP1WSBRD52-10K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFP1WSBRD52-10K5
Description
RES 10.5K OHM 0.1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.5 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)