MF0207JT-52-82K
DigiKey Part Number
MF0207JT-52-82K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF0207JT-52-82K
Description
RES 82K OHM 5% 0.6W AXIAL
Detailed Description
82 kOhms ±5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)