LCE8.0A/TR13 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Clamp Ipp Tvs Diode
LCE8.0A/TR13
DigiKey Part Number
13-LCE8.0A/TR13TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCE8.0A/TR13
Description
TVS DO-201 8V 13.6V 13"