KNP7WSJT-91-30R
DigiKey Part Number
KNP7WSJT-91-30R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP7WSJT-91-30R
Description
RES 30 OHM 5% 7W AXIAL
Detailed Description
30 Ohms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)