KNP7WSJB-91-0R47
DigiKey Part Number
KNP7WSJB-91-0R47-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP7WSJB-91-0R47
Description
RES 0.47 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 mOhms ±5% 7W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.335" Dia x 0.965" L (8.50mm x 24.50mm)