KNP5WSJT-52-4R7
DigiKey Part Number
KNP5WSJT-52-4R7-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP5WSJT-52-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
4.7 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)