KNP400JB-73-3R3
DigiKey Part Number
KNP400JB-73-3R3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP400JB-73-3R3
Description
RES 3.3 OHM 5% 4W AXIAL
Detailed Description
3.3 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)