KNP3WSJT-52-0R12
DigiKey Part Number
KNP3WSJT-52-0R12-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP3WSJT-52-0R12
Description
RES 0.12 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
120 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)