KNP3WSJR-52-220R
DigiKey Part Number
KNP3WSJR-52-220R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP3WSJR-52-220R
Description
RES 220 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)