KNP3WSJR-52-11R
DigiKey Part Number
KNP3WSJR-52-11R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP3WSJR-52-11R
Description
RES 11 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
11 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)