KNP2WSJT-73-4R3
DigiKey Part Number
KNP2WSJT-73-4R3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP2WSJT-73-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
4.3 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)