KNP2WSJR-73-0R82
DigiKey Part Number
KNP2WSJR-73-0R82-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP2WSJR-73-0R82
Description
RES 0.82 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
820 mOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)