KNP200JR-73-2R4
DigiKey Part Number
KNP200JR-73-2R4-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP200JR-73-2R4
Description
RES 2.4 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
2.4 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)