KNP200JB-52-0R33
DigiKey Part Number
KNP200JB-52-0R33-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP200JB-52-0R33
Description
RES 0.33 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
330 mOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)