KNP1WSJT-52-3R6
DigiKey Part Number
KNP1WSJT-52-3R6-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP1WSJT-52-3R6
Description
RES 3.6 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
3.6 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Series
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)