KNP1WSJR-52-16R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 437
Datasheet
16 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
KNP1WSJR-52-16R
DigiKey Part Number
16GCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP1WSJR-52-16R
Description
RES 16 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
KNP1WSJR-52-16R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)