KNP100JB-73-91R
DigiKey Part Number
KNP100JB-73-91R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP100JB-73-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
91 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)