KNP100FT-52-12R
DigiKey Part Number
KNP100FT-52-12R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP100FT-52-12R
Description
RES 12 OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
12 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)