HHV2WSJT-73-3M3
DigiKey Part Number
HHV2WSJT-73-3M3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV2WSJT-73-3M3
Description
RES 3.3M OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
3.3 MOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)