HHV2WSFT-73-12M7
DigiKey Part Number
HHV2WSFT-73-12M7-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV2WSFT-73-12M7
Description
RES 12.7M OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
12.7 MOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)