HHV1WSJR-73-2M7
DigiKey Part Number
HHV1WSJR-73-2M7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSJR-73-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
2.7 MOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)