HHV1WSFT-73-3M65
DigiKey Part Number
HHV1WSFT-73-3M65-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSFT-73-3M65
Description
RES 3.65M OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
3.65 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)