HHV1WSFT-73-2M94
DigiKey Part Number
HHV1WSFT-73-2M94-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HHV1WSFT-73-2M94
Description
RES 2.94M OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
2.94 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)