FMP300FRF73-732R
DigiKey Part Number
FMP300FRF73-732R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP300FRF73-732R
Description
RES 732 OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
732 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)