FMP300FBF73-97R6
DigiKey Part Number
FMP300FBF73-97R6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP300FBF73-97R6
Description
RES 97.6 OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
97.6 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)