FMP300FBF73-12K7
DigiKey Part Number
FMP300FBF73-12K7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP300FBF73-12K7
Description
RES 12.7K OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
12.7 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)