FMP200FRF52-66K5
DigiKey Part Number
FMP200FRF52-66K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP200FRF52-66K5
Description
RES 66.5K OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
66.5 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)