FMP200FRF52-1K43
DigiKey Part Number
FMP200FRF52-1K43-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP200FRF52-1K43
Description
RES 1.43K OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
1.43 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.154" Dia x 0.354" L (3.90mm x 9.00mm)