FMP100JR-52-10K
DigiKey Part Number
10KWTR-ND - Tape & Reel (TR)
10KWCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP100JR-52-10K
Description
RES 10K OHM 5% 1W AXIAL
Detailed Description
10 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FMP100JR-52-10K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)