FMP-50JB-52-430K
DigiKey Part Number
FMP-50JB-52-430K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP-50JB-52-430K
Description
RES 430K OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
430 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)