FMP-50FRF52-20R5
DigiKey Part Number
13-FMP-50FRF52-20R5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMP-50FRF52-20R5
Description
RES 20.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
20.5 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)