FMF3WSFRE73-27R
DigiKey Part Number
FMF3WSFRE73-27R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMF3WSFRE73-27R
Description
RES 27 OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)