FMF3WSFRE73-24R
DigiKey Part Number
FMF3WSFRE73-24R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMF3WSFRE73-24R
Description
RES 24 OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
24 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)