FMF3WSFRE73-200K
DigiKey Part Number
FMF3WSFRE73-200K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMF3WSFRE73-200K
Description
RES 200K OHM 1% 3W AXIAL
Detailed Description
200 kOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)