FMF200FRF73-220K
DigiKey Part Number
FMF200FRF73-220K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMF200FRF73-220K
Description
RES 220K OHM 1% 2W AXIAL
Detailed Description
220 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)