FMF-25FRF52-5K1
DigiKey Part Number
FMF-25FRF52-5K1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMF-25FRF52-5K1
Description
RES 5.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
5.1 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)