FMF-25FRF52-430K
DigiKey Part Number
FMF-25FRF52-430K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FMF-25FRF52-430K
Description
RES 430K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
430 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)