FKN2WSJR-73-91R is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 990
Datasheet
91 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Fusible, Safety Wirewound
FKN2WSJR-73-91R
DigiKey Part Number
FKN2WSJR-73-91R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FKN2WSJR-73-91R
Description
RES 91 OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FKN2WSJR-73-91R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)