CS0805JKNPO9BN332 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CS0805JKNPO9BN332
DigiKey Part Number
13-CS0805JKNPO9BN332TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS0805JKNPO9BN332
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)