CFR3WSJT-73-2K4
DigiKey Part Number
CFR3WSJT-73-2K4-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR3WSJT-73-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
2.4 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)