CFR3WSJT-73-150R
DigiKey Part Number
CFR3WSJT-73-150R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR3WSJT-73-150R
Description
RES 150 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)