CFR2WSJT-73-0R27 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
270 mOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR2WSJT-73-0R27
DigiKey Part Number
CFR2WSJT-73-0R27-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR2WSJT-73-0R27
Description
RES 0.27 OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)