CFR2WSJR-73-750K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
750 kOhms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR2WSJR-73-750K
DigiKey Part Number
CFR2WSJR-73-750K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR2WSJR-73-750K
Description
RES 750K OHM 5% 2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)