CFR-12JR-52-2R7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 8.840
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
2.7 Ohms ±5% 0.167W, 1/6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Carbon Film
CFR-12JR-52-2R7
DigiKey Part Number
2.7ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CFR-12JR-52-2R7
Description
RES 2.7 OHM 5% 1/6W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CFR-12JR-52-2R7 Models
Temperature Coefficient
-500/ +350ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)