CC1808KKX7RDBB331
DigiKey Part Number
13-CC1808KKX7RDBB331TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC1808KKX7RDBB331CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC1808KKX7RDBB331DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC1808KKX7RDBB331
Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC1808KKX7RDBB331 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.059" (1.50mm)