BK12001002
DigiKey Part Number
13-BK12001002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BK12001002
Description
GDT 200V 3KA 1 POLE TH BOX
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 200 V 3000A (3kA) ±20% 1 Pole Through Hole
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
3000A (3kA)
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
1
Packaging
Box
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - DC Spark Over (Nom)
200 V