B32-300-LF
DigiKey Part Number
13-B32-300-LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32-300-LF
Description
GDT 300V 500A 2 POLE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 300 V 500A ±30% 2 Pole Surface Mount
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
500A
Manufacturer
YAGEO
Tolerance
±30%
Series
Number of Poles
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - DC Spark Over (Nom)
300 V